برای جلوگیری از ریزش مو سر چی بخوریم؟

برای جلوگیری از ریزش مو سر چی بخوریم؟

ریزش مو یکی از مشکلات اساسی درباره سلامت و زیبایی مو است که در بین بسیاری از مردم سنین مختلف رایج شده است. ریزش مو جدا از خطرات سلامتی مو روی ظاهر نیز تاثیرات زیادی می‌گذارد بسیار نگران کننده است و خیلی‌ها به دنبال راهکارهای مختلفی برای جلوگیری از ریزش مو سر هستند. امروز سعی کرده ایم در این مثاله مواد خوب برای جلیوگیری از این عارضه را معرفی کنیم. با ما همراه شوید..

بهترین غذاها که از ریزش مو جلوگیری می‌کنند

وضعیت سلامت موهای یک فرد تا حدودی وضع تغذیه‌ی او مربوط می شود. یعنی تغذیه مناسب بر جنس، میزان ریزش، حالت و مقاومت‌ موهای شما تاثیرگذار است. برای جلوگیری از ریزش مو و حفظ سلامت آن، باید مقادیر کافی از پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی در رژیم غذایی وجود داشته باشد.

کاربردهای قرص زینک را در لینک درج شده قرار گرفته است را توصیه می کنیم بخوانید.

ویتامین A

طبق نظر پزشکان متخصص درمان ریزش مو این ویتامین یکی از مهمترین ویتامین‌های مورد نیاز بدن و مو است. ویتامین A برای تولید چربی مو و همچنین مرطوب کردن مو مناسب است. هویج، کدو حلوایی، اسفناج، کلم پیچ، شیر، تخم مرغ، ماست و … جزو منابع سرشار از ویتامین A هستند.

ویتامین B در جلوگیری از ریزش مو

مهم‌ترین ویتامین برای رشد مو ویتامین B است. انتقال اکسیژن به پوست سر که مهمترین فرایند رشد مو است را این ویتامین بر عهده دارد. این ویتامین در مواد غذایی همچون گندم، بادام، گوشت، ماهی، سبزیجات سبز و… یافت می‌شود.

ویتامین B در جلوگیری از ریزش مو

ویتامین C

این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی در خنثی کردن رادیکال‌های آزاد است که مانع رشد مو می‌شوند. توت فرنگی، فلفل‌ دلمه‌ای، تمامی مرکبات، کیوی و… از بهترین منابع ویتامین C به شمار می‌روند.

ویتامین D

ویتامین D در جهت جلوگیری از ریزش مو تاثیر بسیاری دارد. معمولاً بدن انسان در مواجه با نور خورشید به ویتامین دی مورد نیاز می‌رسد اما در صورت کمبود این ویتامین می‌توان با خوردن ماهی، روغن کبد ماهی و برخی از قارچ‌ها آن را جبران کرد.

تاثیر ویتامین E در جلوگیری از ریزش مو

این ویتامین نیز همچون ویتامین C جلوی اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد را می‌گیرد. مصرف ویتامین E برای رشد مناسب مو بی‌نظیر است و می‌توان آن را در مواد غذایی همچون مغز تخمه آفتابگردان، بادام، اسفناج و آووکادو پیدا کرد.

گفتنی است استفاده بیش از حد ویتامین نیز اثرات زیان آور دیگری دارد و مقدار آن در بدن باید به میزان متعادل باشد.

اما در کنار ویتامین‌ها، یک سری از مواد مغذی دیگر رابطه مستقیمی با رشد و عدم رشد مو دارند. این مواد عبارت اند از:

مواد غذایی جلوگیری از ریزش مو

امگا 3 در جهت جلوگیری از ریزش مو

غذاهای دریایی، ماهی تن، سالمون، آجیل، تخمه کدو و گردو سرشار از امگا 3 هستند که وجود آن باعث جلوگیری از خشکی و شکنندگی مو می‌شود. امگا 3 به مرطوب نگه داشتن موی سر برای رفع خشکی کمک می‌کند و مصرف آن به دلیل اینکه بدن قابلیت تولید آن را در خود ندارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

با بهترین مکمل های مو در لینک درج شده آشنا شوید.

پروتین در جلوگیری از ریزش مو

پروتئین بخش عمده‌ای از ساختار مو را شامل می‌شود و موهای شما را قوی و مستحکم می‌کند. مصرف مناسب آن برای مو بسیار لازم است و کمبود آن سریعاً با ریزش مو خود را نمایان می‌کند. غذاهای دریایی، مرغ و بوقلمون، شیر، پنیر، ماست، تخم مرغ، لوبیا، سویا و گوشت کم‌ چرب از مواد غذایی هستند که با اضافه شدنشان به رژیم غذایی روزانه باعث افزایش پروتئین می‌شوند.

آهن

آهن یک ماده بسیار ضروری برای بدن و مو است که کمبود آن باعث کم خونی می‌شود و همین موضوع نیز روی ریزش مو تاثیر زیادی می‌گذارد. مصرف آهن همچنین باعث می‌شود تا اکسیژن لازم به بخش‌های مختلف مو برسد.
اما مهمترین مواد غذایی که حاوی آهن هستند عبارتند از: تخم مرغ، گوشت قرمز، اسفناج، کلم بروکلی، مرغ، ماهی، کلم، عدس و…

روی

روی یا زینک یکی از مهمترین نقش‌ها را در رشد و ترمیم مو دارد. معمولاً مصرف این ماده را عامل مهمی برای جلوگیری از ریزش مو می‌دانند اما باید بدانید که مصرف بیش از حد آن نیز گاهی ریزش مو را افزایش می‌دهد. گوشت گاو، اسفناج، تخمه کدو و عدس دارای منابعی از روی هستند.

ممکن است بپسندید:

8 توصیه مهم مراقبت از پوست

موثرترین قرص های بعد از کاشت مو

علت ریزش شدید و ناگهانی مو

اشتراک‌گذاری