ماندگاری کراتینه مو

ماندگاری کراتینه مو چقدر است؟

یکی از دغدغه های خانم های که خدمات صافی و احیا مو انجام می دهند ماندگاری آن است. ماندگاری کراتینه مو یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که از ما پرسیده می شود. ما هم در این مقاله از وب سایت رسمی پوست و مو به بررسی این موضوع می پردازیم.

ماندگاری کراتینه مو چقدر است؟

کراتینه کردن موها می تواند به صافی و براقیث مو کمک کند. ماندگاری این کار با توجه به مهارت کراتین کار، مواد مصرفی و کیفیت آن، مراقبت های شما بعد از انجام کار، کیفیت شامپو مصرفی و …. بستگی دارد. اما به صورت کلی بین 12 ماه تا 18 ماه ماندگاری این روش دیده می شود. همچنین جنس موهای شما می تواند در افزایش ماندگاری این کار تاثیرگذار باشد. در صورتی که به دنبال مرکز کراتینه تخصصی مو در شیراز هستید، به لینک درج شده مراجعه کنید.

ماندگاری کراتینه مو چقدر است؟

روش های افزایش ماندگاری کراتینه مو چیست؟

رعایت نکات زیر می تواند در افزایش میزان ماندگاری کراتین مو به شما کمک کند:

  • استفاده از ماسک و شامپوی پروتئینه و ویتامینه اورجینال. استفاده از ماسک مو، هر بار کراتین مو شما را شارژ می کند، در نتیجه استفاده از آن اجباری است.
  • پس از حمام و یا هر عملی که به خیسی کامل موها منجر شود، مانند استخر و … موها باید با باد ملایم (به هیچ عنوان داغ نباشد!) و با برس پهن، کاملا خشک شود.برای نتیجه بهتر کراتین مو، از مرطوب نگه داشتن مو، هرچند خیلی کم، شدیدا باید خودداری شود.
  • انجام دکلره، دکوپاژ و رنگ بردن مو پس از کراتین مو ممنوع می باشد.رنگ کردن موها فقط در شرایطی که از رنگ بدون آمونیاک استفاده شود مجاز می باشد، در غیر اینصورت کراتین مو شما به شدت ضعیف می شود.
  • استخر و آب دریا به شدت برای کراتین مو شما مضر است، مگر در صورت استفاده از کلاه شنا که باعث می شود موها با آب استخر و دریا به هیچ وجه تماس نداشته باشد.
  • واضح است که دستگاه هایی مانند اتوی مو و بابلیس که حرارت بسیار بالایی دارند به شدت به مو آسیب می رساند، که موی کراتین شده هم از این حالت مستثنا نیست.
  • موادی همچون تافت، کتیرا و ژل که باعث خشکی موها می شود، ترجیحا بهتر است پس از کراتین مو استفاده نشوند.

روش های افزایش ماندگاری کراتینه مو چیست؟

آیا رطوبت بر ماندگاری کراتین مو موثر است؟

بله. آب و رطوبت زیاد می تواند در اثر بخشی کراتین تاثیرگذار باشد.

آیا شنا کردن بر ماندگاری کراتین مو موثر است؟

آب استخر به دلیل وجود کلر می تواند به مواد کراتین ضرر رسانده و عمر آن را کم کند.

آیا آفتاب می‌تواند ماندگاری کراتین را کم کند؟

بله، به خصوص در روز‌های اول بعد از کراتین موهایتان بهتر است که در معرض اشعه مستقیم خورشید نباشید، همچنین برای هفته‌های بعد از کراتین نیز، توصیه میکنیم تا کمتر و برای مدت‌های کوتاه تری در معرض نور خورشید باشید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی ماندگاری کراتینه مو و روش های افزایش آن پرداخته ایم. در صورت هر گونه انتقاد و یا پیشنهاد در خصوص این مطلب از قسمت نظرات کاربران با ما در ارتباط باشید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *