8 نکته ضروری قبل از کاشت مو که باید بدانید!

8 کاری که باید قبل از کاشت مو انجام بدهیم چیست؟ تصمیم کاشت مو یک تصمیم مهم است که باید قبل از ان تمام نکات لازم را بدانید. اگر این تکنیک با روش های غیر اصولی و تخصصی انجام شود باعث ریزش موی شدید شده و می تواند موجب کم شدن اعتماد به نفس شما شود. در این مقاله تصمیم گرفته ایم تمام نکات لازم برای قبل از کاشتن مو را بررسی کنیم. با ما همراه شوید.

در کلینیک های کاشت مو، پزشک فرد را معاینه می کند و بعد از بررسی های اولیه دلایل ریزش مو را پیدا کرده و بهترین روش برای پرپشت کردن مو را به شما خواهد گفت. فرد داوطلب باید اقدامات خاصی را انجام دهد تا بدن و پوست سر را آماده کند.

8 نکته ضروری قبل از کاشت مو

ما در اینجا ده نکته ای که باید پیش از پیوند مو در نظر بگیرید را به دقت به اتفاق بررسی می نماییم. توجه به این نکات تاثیر بسیار زیادی در نتیجه نهایی و حفظ سلامت و رضایت شما دارد.

8 نکته ضروری قبل از کاشت مو که باید بدانید!

بررسی اینکه آیا اصلا به کاشت مو نیاز دارید؟

اینکه آیا شما واقعا به کاشت مو نیاز دارید یا نه، نکه مهمی است که با تشخیص پزشک و متخصص امکان پذیر است. معمولا برای بیشتر افرادی که دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی موی سر به صورت ارثی شده اند، یکی از روش های کاشت مو پیشنهاد خواهد شد. به ویژه کاشت مو به روش Sut که جدیدترین و بهترین روش است. در مواردی که فرد به اندازه کافی هنوز مو بر سر دارد و ریزش مو شدید نشده و یا سن و سالش مناسب است، از روش هایی مانند روش prp و یا مزوتراپی می توان استفاده کرد که البته مجددا تاکید می کنیم تشخیص اینکه کدام تکنیک و روش مناسب است بر عهده پزشک است نه خود فرد.

بررسی دلایل ریزش مو

دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد ولی در بسیاری از مردان، دلیل ریزش مو و طاسی سر، ارثی و یا داشتن تغذیه نامناسب، استرس و فشارهای روحی به آنهاست. در لینک درج شده اصلی ترین دلایل ریش ناگهانی موها را توضیح داده ایم.

توجه به سن مناسب برای کاشت مو

این کار سن خاص خود را دارد و معمولا در سنین زیر 23 سال، انجام این عمل توصیه نمی شود و اغلب صورت نمی گیرد. مسئله دیگر در زمینه سن داوطلبان پیوند مو این است که چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر می گذارد. ممکن است افرادی که سن بالایی داشته باشند، پس از عمل همچنان در نواحی دیگر سر دچار ریزش باشند هر چند که این مسئله معمولا کمتر پیش می آید اما بهر حال متخصصین پیوند مو باید این مسئله حیاتی را هنگام طراحی فرم موهایی که قرار است کاشته شوند را در نظر بگیرند.

جایگزین های کاشت مو

از روش های درمان ریزش مو، می توان به ترمیم مو به روش HRT و استفاده از پکیج تقویتی PRP، مزوتراپی، ویتامین درمانی و لیزرتراپی استفاده کرد توجه داشته باشید استفاده از داروهایی همانند ماینوکسیدیل به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا در طولانی مدت با قطع مصرف این داروها، مجددا ریزش موها شروع می شود. بنابراین باز هم نظر پزشک متخصص و اینکه کدام درمان برای ریزش فعلی موهای شما بهتر است، مهم است.

تحقیق درباره هزینه کاشت مو

بسیاری از داوطلبان درباره قیمت پیش از پیوند مو، تحقیقات زیادی انجام دهند و برخی از آنها متاسفانه فقط به دنبال جایی هستند که با کمترین هزینه پیوند مو به روش Sut (و یا تکنیک ها و روش های دیگر) بتوان در آنجا از این خدمات استفاده کنند. در صورتی که باید توجه داشته باشید که ممکن است برای یک کاشت مو، تعدادی زیادی از پرسنل آن کلینیک شامل تکنیسین ها و پرستاران، گاهی حتی بیش از 10 نفر مشغول کار بر روی سر آن فرد شوند تا به بهترین نحو ممکن، عمل کاشت مو صورت بگیرد. بهتر است برای اطلاع دقیق از هزینه این کار به کلینیک های تخصصی در این زمینه مراجعه کنید.

مهارت و تجربه تیم درمانی و پزشکی کاشت مو

موفقیت عمل تا حد زیادی بستگی به تجربه و میزان مهارت تیم پزشکی کاشت مو خواهد داشت. مسائل مختلفی در این میان اهمیت دارد، از جمله میزان راحتی بیماران و دستورالعمل های دقیقی که پیش و یا بعد از پیوند مو به آنها داده می شود، تکنیک های جداسازی گرفت ها و فولیکول و سپس شیوه صحیح کاشت آنها در این زمینه حائز اهمیت هستند.

دقت در انتخاب روش پیوند مو

اینکه از کدام تکنیک این عمل برای درمان طاسی سر و یا متوقف کردن ریزش موها استفاده شود، مهم است. قبلا روش هایی مانند پیوند مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT مورد استفاده قرار می گرفتند که تنها تفاوت آنها نوع برداشت گرفت های مو از ناحیه اهدا کننده (معمولا در پشت سر) بود. این تکنیک ها امروزه قدیمی شده اند و هر یک عوارض زیادی بعد از عمل داشتند از جمله نیاز به استراحت طولانی، خونریزی، جای زخم و بخیه، تورم و پانسمان طولانی، مراجعات مکرر و عدم امکان شستشوی موها تا چند روز و غیره…

آگاهی از عوارض بعد از عمل و ریسک قبل از کاشت مو

معمولا کاشت مو به روش SUT یک روش تضمین شده و درصد موفقیت آن نزدیک به صد در صد است و بر خلاف روش های قدیمی که برخی از آنها را نام بردیم، به هیچ وجه ریسک نیست و خوشبختانه عوارض خاصی هم ندارد و داوطلبانی که از این روش برای برگرداندن موهای از دست رفته آنها استفاده شده، همگی راضی بوده اند و براحتی پس از انجام آن فردای روزه پیوند موهای خود به محل کار خود برگشته اند.

اما اگر قصد استفاده از روش های دیگر کاشت مو مانند FUT و FIT و… را دارید لازم است از تمام عوارض و ریسک های پس از جراحی آگاه باشید. برخی از عوارض ایمپلنت مو موقتی هستند مانند: تورم، سردرد،  سوزش و … برخی نیز ممکن است بصورت دائمی باشند مانند بجا ماندن خط باریک اسکار در روش کاشت مو FUT.

اشتراک‌گذاری