جراحی سانترال لب

جراحی سانترال لب چیست و چه مزایایی دارد؟

جراحی سانترال لب یا لیفت لب، یک روند ساده جراحی نیمه تهاجمی است که در کلینیک های جراحی و یا مطب پزشک نیز قابل اجرا است. این جراحی با هدف کم کردن وصعت فاصله لب بالایی با بینی انجام میشود و تاثیر بسیار مثبتی در زیبایی چهره خواهد داشت. معمولا جراحان بینی و جراح فک و صورت این عمل را انجام میدهند. اما اگر درباره این تکنیک اطلاعی ندارید توصیه می‌کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

جراحی سانترال لب چیست؟

سانترال لب یا لیفت لب بالا نوعی جراحی زیبایی است که با برداشتن قسمت کوچکی از پوست بالای لب بالا در زیر بینی، قسمت بالای لب را کوتاه می‌کند و ورمیلیون (قسمت قرمز لب) را برمی‌گرداند. در نتیجه، حجم لب بالایی بیشتر می‌شود و لبخند زیباتری خواهید داشت. از آنجا که این عمل لب را بالا می‌برد، دندان‌های فرد در هنگام لبخند زدن بیشتر دیده می‌شود و جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

لیفت لب بالایی یک روش دائمی برای تغییر شکل لب‌ها و افزایش حجم آن به طور طبیعی است. این روش را می‌توان با سایر روش‌ها مانند جراحی زیبایی بینی ترکیب کرد. بعلاوه، برای دستیابی به نتیجه بهتر، گاهی اوقات تزریق ژل نیز به این عمل اضافه می‌شود.

هزینه لیفت سانترال لب چقدر است؟

پارامترهای هزینه شامل موارد زیر است اما می‌توانید با بهترین جراح سانترال لب که اسامی آنها در لینک درج شده قرار گرفته است درباره هزینه این عمل سوال کنید.

 • نوع بیهوشی
 • هر عمل جراحی دیگری در کنار آن (مانند بوتاکس یا تزریق لب)
 • پیچیدگی جراحی
 • صلاحیت و تجربه جراح

مزایای جراحی لیفت لب

در صورت اجرای صحیح روند این جراحی میتوانید از مزایای معتدد آن نیز بهره مند شوید. طی این جراحی لب بالا به سمت بیرون کشیده شده  و باعث میشود دندان ها بیشتر دیده شود در نتیجه لبخند شما زیباتر خواهد شد. همچنین برای افرادی که فاصله بین لب بالایی و بینی آنها زیاد این این عمل میتوان در کاهش این فاصله به آنها کمک بسیار زیادی کند.

مزایای جراحی لیفت لب نمونه جراحی سانترال لب

با لیفت لب، این تغییرات تحت کنترل در آورده می شوند و بخش میانی صورت نیز ، بالا کشیده شده و شکل ظاهری جوان تری را به خود می گیرد. نشان داده شدن بیشتر ناحیه قرمز رنگ لب ها ، باعث برجسته تر دیده شدن آن ها شده و تاثیر مثبتی را بر روی چهره بیمار بر جای می گذارد.

چه کسانی برای جراحی سانترال لب مناسب هستند؟

اگر لب بالای شما در فاصله زیادی نسبت به بینی تان قرار گرفته اس، یا لب بالایتان نسبتاً نازک می باشد، کاندیدای خوبی برای جراحی سانترال لب خواهید بود. بیشتر بیمارانی که برای جراحی سانترال لب داوطلب می شوند، اغلب تجربه خوبی از تزریق فیلرها یا تزریق ژل لب به دلیل موقتی بودن نتیجه و نیز طبیعی نبودن نتیجه آن، در مقایسه با جراحی سانترال لب، ندارند.

قبل از عمل سانترال لب

قبل از انجام لیفت لب، بیمار با جراح ملاقات می‌کند. معاینات اولیه انجام می‌شود و جراح طول بین لب بالا و بینی را اندازه می‌گیرد. در زنان این اندازه باید 1 تا 1.5 سانتی‌متر و در مردان باید 1.3 تا 1.5 سانتی‌متر باشد. اگر بیش از عدد ذکر شده باشد، بیمار کاندید مناسبی برای انجام این جراحی است.

بیمار باید موارد زیر را در نظر بگیرد:

 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید زیرا باعث افزایش خونریزی می‌شود
 • حداقل 2 روز قبل از جراحی سیگار کشیدن را متوقف کنید
 • در صورت حساسیت به هر دارویی به تیم مراقبت‌های بهداشتی خود اطلاع دهید
 • در روز جراحی آرایش نکنید

مراقبت بعد از جراحی لیفت سانترال لب

 • تا زمانی که برش کاملاً بسته نشود، سیگار نکشید
 • چند روز پس از جراحی غذاهای نرم بخورید
 • از کمپرس یخ برای کاهش تورم در لب بالایی استفاده کنید
 • حداقل 72 ساعت پس از جراحی آرایش نکنید
 • در صورت داشتن درد از مسکن‌های بدون نسخه استفاده کنید
 • تا یک هفته بعد از جراحی ورزش سخت انجام ندهید.

آیا در جراحی سانترال لب، بیهوشی مورد نیاز است؟

اگر این عمل تنها عملی باشد که میخواهید انجام دهید تحت بی حسی موضعی در مطلب پرشک و یا کلینیک های جراحی قابل اجرا است اما اگر قصد داید حین این عمل جراحی های دیگری نیز انجام دهید باید عمل را تحت بیهوشی انجام دهید.

ماندگاری جراحی سانترال لب چقدر است؟

نتایج این عمل، دائمی است؛ هرچند لب ها و صورت، فرایند طبیعی پیری خود را سپری خواهند کرد. پیری طبیعی طبق انتظار، تغییراتی را در چهره به وجود می آورد که قابل متوقف کردن نمی باشند.

اگر به دنبال جراح لیفت صورت هستید میتوانید اسامی و اطلاعات این پزشکان را در لینک درج شده ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *