رمان خانگی برای رفع تعریق دست ها

4 درمان خانگی برای رفع تعریق دست ها

تعریق دست ها بیشتر زمینه ارثی و ژنتیک داردو علت آن همیشه بیماری های خاص نیست. به گفته پزشکان متخصص عرق کردن کف دست و پا، مشکلی است که در بسیاری از افراد دیده می‌شود. برخی علت را مشکلات هورمون و غددی می‌دانند و برخی دیگر عقیده به ارثی بودن این مشکل دارند. امروز در این مقاله به بررسی 4 زو خانگی و موثر برای رفع تعریق دست ها می پردازیم. با ما باشید.

دلایل عرق کردن دست ها

موارد زیر به عنوان اصلی ترین دلایل عرق کردن کف دست ها در نظر گرفته می شود:

  • دیابت
  • گرگفتگی دوران یائسگی
  • قد خون پایین
  • تیروئید پرکار
  • مشکلات قلبی
  • مشکلات سیستم عصبی
  • عفونت

دلایل عرق کردن دست ها

تعریق زیاد کف دست ها می‌تواند لباس‌های شما را خیس کند و شما را در موقعیت‌های اجتماعی معذب کند. عرق کردن کف دستان یا قسمت‌های دیگر از بدن‌تان می‌تواند مشکلی طاقت‌فرسا باشد، اما راه‌هایی است که بتوان این مشکل را تا حد زیادی کنترل و درمان کرد.

با ما همراه باشید تا موثرترین روش های خانگی درمان تعریف کف دست را به شما معرفی کنیم:

رفع تعریق کف دست و پا با جوش شیرین

جوش شیرین یکی از را های درمان خانگی رفع تعریق دست است چرا که دارای خاصیت قلیایی است. برای درمان تعرق با جوش شیرین می‌توانید به یکی از دو روش زیر عمل کنید:

رفع تعریق کف دست و پا با جوش شیرین

سه قاشق غذاخوری جوش شیرین را در آب گرم حل کنید و دستهایتان را به مدت نیم ساعت در آن قرار دهید. سپس با آب ولرم بشویید.

جوش شیرین را با مقدار مساوی نشاسته ذرت ترکیب کنید و کف دست و پای خود بمالید و اجازه دهید به مدت نیم ساعت باقی بماند سپس با آب ولرم بشویید.

تاثیر آبلیمو در رفع تعریق کف دست و پا

این درمان به کاهش فعالیت غدد عرق کمک میکند. آب لیمو را بر روی دست عرق کرده، اعمال کنید و بعد از 2 دقیقه با آب بشویید. و یا.. نمک را با آب لیمو ترکیب کنید و بعد از اینکه خشک شد، روی دستان خود بمالید.

تاثیر سرکه سیب در رفع تعریق دست ها

یکی از موثرترین راهکارهای خانگی برای از بین بردن عرق دست و پا، سرکه سیب است. سرکه سیب، میتواند با تنگ کردن منافذ پوست، تعریق زیاد را کنترل کند. همچنین اگر سرکه‌ سیب را به صورت خوراکی مصرف کنید، برای تعدیل pH بدن مفید است.

قسمتی از بدن را که زیاد عرق می‌کند با آب ولرم بشویید و سپس با استفاده از یک پنبه توپی، سرکه سیب تصفیه نشده و خام را به این قسمت بمالید. اجازه دهید یک شب تا صبح بماند و سپس صبح، دوش بگیرید و بعد از دوش گرفتن، کمی پودر بزنید.

اگر پوست حساسی دارید، می‌توانید سرکه سیب را با مقدار مساوی آب رقیق کنید. همچنین می‌توانید با ترکیب مقادیر مساوی سرکه سیب و گلاب، محلولی درست کنید و آن را روزی ۲ تا ۳ بار به قسمت مورد نظر بمالید. می‌توانید یک تا دو قاشق چایخوری سرکه سیب را با کمی عسل به یک لیوان آب ولرم اضافه کرده و روزی دو بار بنوشید.

درمان عرق کردن کف دست و پا با روغن درخت چای

روغن درخت چای نیز در فهرست درمان‌های خانگی حیرت انگیز برای تعریق بیش از حد قرار می‌گیرد. روغن درخت چای حاوی خواص بندآور و ضدقارچی است؛ بنابراین، استفاده از روغن درخت چای می‌تواند باکتری‌هایی را که باعث تعریق بیش از حد می‌شوند از بین ببرد.

این هم دستورالعمل استفاده از این روغن:

  • بگذارید یک گلوله‌ی پنبه در روغن درخت چای خیس بخورد.
  • این گلوله‌ی پنبه را روی ناحیه‌ای که زیاد عرق می‌کند بمالید.
  • بگذارید یکی دو دقیقه بماند.

اگر پوست حساسی دارید یا استفاده‌ی مستقیم از روغن درخت چای باعث تحریک و خارش پوست‌تان می‌شود، باید ۴ تا ۵ قطره روغن درخت چای را در نصف لیوان آب مخلوط و بعد استفاده کنید.

در نهایت اگر هیچ کدام از روش های خانگی در درمان این عارضه به شما کمک نکرد میتوانید از بهترین دکتر تزریق بوتاکس که اسامی آنها در لینک درج شده قرار گرته است کمک بگیرید.

اشتراک‌گذاری