میکروپیگمنتیشن چیست و چه کاربردهایی دارد؟

میکروپیگمنتیشن چیست؟ میکروپیگمنتیشن یکی از روش‌های رایج برای آرایش دائمی یا نیمه‌دائمی است. از میکروپیگمنتیشن برای ایجاد فرم زیبا نه تنها در ابرو بلکه برای سایر اجزای صورت استفاده می‌کنند.

میکروپیگمنتیشن با وارد کردن رنگ‌های معدنی ضدحساسیت در زیر پوست با کمک سوزن‌های بسیا ریز و باریک انجام می‌شود. رنگ در واقع وارد دومین لایه از پوست می‌شود و کاملا ملایم و طبیعی، باعث ایجاد جلوه‌ای خاص در لب‌ها، چشم یا ابرو می‌شود.

میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن روشی مبتنی بر اصول علمی و پزشکی است که با استفاده از دستگاه‌های استاندارد و وسایل یک بار مصرف استریل که به کاربر (پیگمنتر) این امکان را می‌دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام کند؛ این کار فرآیند کاشت رنگدانه‌های زیست سازگار در عمق مشخصی از لایه پوست، با حداقل آسیب به بافت پوستی است. این تکنیک علاوه بر کاربرد‌های زیبایی در حوزه پزشکی نیز کاربرد وسیعی دارد.

متخصص قابل اطمینان برای اجرای میکروپیگمنتیشن

انجام میکروپیگمنتیشن را به فردی ماهر و با تجربه بسپارید تا از عفونت های بعد از آن، پخشی رنگ و یا بد فرم شدن ابرو ها جلوگیری کنید. اسامی متخصصین حرفه ای برای اجرای میکروپیگمنتیشن در شیراز در لینک درج شده قرار گرفته است.

متخصص قابل اطمینان برای اجرای میکروپیگمنتیشن

کاربردهای میکروپیگمنتیشن چیست؟

 • تقویت مژه برای مژه های کم پشت
 • بهبود ظاهر پلک ها
 • بهبود خط لب
 • ایجاد خط چشم دائمی پلک بالا و پایین
 • اضافه کردن یا جایگزین کردن ابرو
 • طراحی و قرینه سازی ابرو ها با تکنیک های مختلف به عنوان مثال هاشور ابرو، سایه ابرو و …
 • سایه چشم پلک بالا و پایین که به آن به آن هاشور خط چشم یا هاشور مژه می گویند.
 • هاشور رژلب جهت قرینه سازی لب یا حجیم سازی لب
 • از بین بردن سفیدی بیش از حد لب ها و یا سیاهی دور لب

میکروپیگمنتیشن با بهبود آسیب هایی که در بالا توضیح داده ایم به عنوان بهترین تکنیک برای رفع عیوب پوست و ابرو استفاده می شود.

بعد از میکروپیگمنتیشن چه اتفاقی می افتد؟

بعد از میکروپیگمنتیشن بیماران معمولا مقداری ورم در ناحیه مورد نظر خواهند داشت. معمولا متخصصانی که برایتان میکروپیگمنتیشن انجام می‌دهند، به شما در مورد اینکه چند وقت یک بار از کمپرس یخ استفاده کنید توصیه می‌کنند. همچنین پمادهای خاصی را معرفی می‌کنند تا برای کاهش ورم و التهاب از آن استفاده نمایید.

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن چیست؟

باید به تمام توصیه هایی که برای بعد از میکروپیگمنتیشن به شما گفته می شود عمل کرده و آنها را جدی بگیرید:

 • دوری از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به خصوص در نواحی آسیب دیده و مورد درمان
 • اجتناب از استفاده از لنزهای تماسی برای مدت چند روز اگر میکروپیگمنتیشن را در نواحی اطراف چشم، انجام داده‌اید.
 • از شنا کردن تا چند هفته بعد از میکروپیگمنتیشن دوری کنید.
 • نکندن و جدا نکردن لایه‌های پوست که پوسته پوسته شده و جدا شده‌اند
 • اجتناب از استفاده از لوازم آرایشی در ناحیه مورد نظر تا مدت ۳ تا ۵ روز بعد از میکروپیگمنتیشن
 • استفاده از وازلین یا ژل پترولیوم روی ناحیه آسیب دیده برای مدت ۳ تا پنج روز بعد از فرایند به منظور ایجاد سد محافظ در برابر عوامل بیرونی

میکروپیگمنتیشن نواحی مختلف

میکروپیگمنتیشن یک کار اثر بخش برای رفع عیوب قسمت های مختلف صورت است. غیر از ابرو برای موارد مختلفی می‌توانید از میکروپیگمنتیشن استفاده کنید که در ادامه به آنها و مزایای آن اشاره می‌کنیم.

میکروپیگمنتیشن چشم چه کاربردی دارد؟

استفاده از میکروپیگمنتیشن برای چشم میتواند در جهت پر رنگ کردن بن مژه (خط رویش مژه) استفاده کرد. نتیجه نهایی کار، ایجاد عمق در چشم‌ها است. ضخامت و رنگ این فرایند برای خط چشم، به تمایل هر فرد بستگی دارد و قابل تغییر است.

میکروپیگمنتیشن چشم

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

این تکنیک برای ابرو در جهت تقارن سازی و بر طرفل کردن جاهای خالی ابرو انجام می شود. نتیجه این کار برای افرادی که ابروهای کم پشت دارند جوانتر و شاداب کردن صورت است.

تکنینک‌های پیشرفته در بازسازی ابرو شامل هنر و مهارت بازسازی و طراحی شکل طبیعی ابرو و تارهای باریک ابرو است.

مدت زمان دوام میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن بین 6 ماه تا 3 سال بر پوست ماندگاری خواهد داشت و البته طول مدت ماندگاری آن متأثر از عوامل مختلفی خواهد بود که بخشی از آنها مربوط به مرحله انجام و کیفیت کار است و بخشی از آن مربوط به مراقبت هایی است که از سوی خود فرد باید انجام گیرد. مساله‌ی مهمی که در انجام کلیه عمل های زیبایی مانند تاتو، کاشت مو و … وجود دارد کیفیت کار و تخصص و تبحر فرد انجام دهنده است.

میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

از این تکنیک در جهت متقارن و حجیم سازی لب ها نیز می توان استفاده کرد. اگر لبهای شما رنگ پریدگی دارد و یا باریک است، می‌توانید با میکروپیگمنتیشن، آن را اصلاح کنید.

 

اشتراک‌گذاری