لیفت برزیلی باسن BBL چیست و مزایای فرمدهی باسن با تزریق چربی

لیفت برزیلی باسن یک روش زیبایی محبوب است که با منتقل کردن چربی برای کمک به ایجاد باسنی کامل تر در قسمت پشتی شماست. این کار توسط جراح انجام شده و میتواند اندامی خوش فرم را برای شما به ارمغان آورد.

چگونه جراح لیفت برزیلی باسن مناسب را انتخاب کنیم؟

تمام جراحانی که لیفت باسن را هبه روش برزیلی انجام می‌دهند تجربه و مهارت کافی در این زمینه را ندارند پس بهتر است در انتخاب جراح بیشتر دقت کنید. شیراز به عنوان قطب پزشکی جنوب کشور دارای بهترین جراح پروتز باسن است که در زمینه لیفت برزیلی این ناحیه نیز انجتام می دهند.

BBL بسیار وابسته به تکنیک است. اگر یک پزشک بی تجربه درمان سینه های شما را انجام دهد، در پایان ممکن است سینه های زشتی داشته باشید اما در BBL ممکن است بمیرید.

چگونه جراح لیفت برزیلی باسن مناسب را انتخاب کنیم؟

این تکنیک مزایای و معایبی دارد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

مزایای لیفت برزیلی باسن

 • لیفت برزیلی می تواند نتایج بسیار طبیعی به همراه داشته باشد.
 • این روش همچنین کمر، پهلو، پشت و سایر قسمت هایی که می خواهید چربی اضافی آن را کاهش دهید را فرم می دهد.
 • چربی که از انتقال جان سالم به در می برد به طور دائمی باقی می ماند، بنابراین نتایج طولانی مدت هستند.
 • مشروط بر اینکه دچار افزایش یا کاهش وزن نشوید.
 • چون از چربی بدن خود شما استفاده می شود هیچ واکنش آلرژیک یا پس زدن وجود ندارد.
 • با تزریق صحیح چربی به بافت زیر پوست، این روش بی خطر و ایمن خواهد بود.
 • زخم های BBL سطحی هستند و شامل بریدگی های کوچک برای لیپوساکشن می شود.
 • اغلب افراد از نتیجه درمان خود راضی هستند.

معایب لیفت باسن با تکنیک برزیلی

 • به خاطر برخی از تکنیک های جراحی پرخطر جراحان، لیفت برزیلی در بین خطرناک ترین روش های جراحی زیبایی قرار دارد.
 • ممکن است بهبودی کامل تا ۶ هفته طول بکشد. همچنین باید از نشستن و یا هر فعالیتی که به طور مستقیم به باسن فشار وارد می کند تا دو هفته پرهیز کنید.
 • نتایج در هر فرد متفاوت است، چون حدود ۴۰ درصد از چربی منتقل شده طی ۴ ماه اول بعد از درمان به طور طبیعی توسط بدن جذب می شود.
 • افراد ناراضی از BBL اغلب به دنبال نتایج چشمگیرتری هستند و یا فرورفتگی، برآمدگی یا افتادگی دارند که نیاز به جراحی دوباره پیدا می کنند.

کاندید مناسب برای عمل لیفت باسن برزیلی

 • افرادی که سایز باسن به نسبت فرم کلی بدن کوچک بوده و از لحاظ ظاهری تناسب ندارد.
 • اگـر فرم ناحیه باسن خیلی صاف و افتاده است و انحنا و ظاهر جوان تر برای باسن نیاز است.
 • اگر کاهش وزن یا روند پیری باعث شده است که باسن حالت سست و افتاده پیدا کند.
 • اگـر پخش چربی در باسن یکنواخت نبوده و ظاهر را دچار مشکل کرده است.
 • افرادی که از چربی لازم در بدن خود برخوردار هستند تا با تزریق چربی به باسن منتقل شود.
 • افـرادی که به بیماری خاص زمینه ای مبتلا نیستند و از سلامت عمومی مناسب برخوردار هستند.
 • متقاضیانی که از دید منطقی و معقول برخوردار هستند و انتظارات ناممکن از نتیجه عمل لیفت باسن برزیلی ندارند.

دوره نقاهت لیفت برزیلی باسن

دوران نقاهت این تکنیک بین 2 تا 6 هفته است اما باید بین 10 تا 14 روز اول را مرخصی بگیرید. اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم دوره نقاهت BBL واقعاً سخت است، اگر نمی توانید هشت هفته به بهبودی خود اختصاص دهید، بهتر است از این روش صرف نظر کنید.

دوره نقاهت لیفت برزیلی باسن

در ماه اول بهتر است از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید. درد بعد از یک هفته کاهش پیدا کرده و میتوانید تقریبا به روال عادی زندگی برگردید.

چه زمانی بعد از لیفت برزیلی باسن می توانید بنشینید؟

شما باید حداقل به مدت دو هفته از نشستن مستقیم روی باسن دوری کنید تا زمان کافی برای تامین خون برای پیوند چربی داشته باشید. فشار زیاد در این ناحیه ممکن است سلول های چربی تزریق شده را دچار آسیب کد. بعد از دوهفته جراح ممکن است به شما اجازه دهد بر روی یک بالش مخصوص (دونات شکل) بنشینید تا فشار به ران منتقل شود.

ماندگاری لیفت برزیلی چقدر است؟

مهمترین شرط برای حفظ نتایج طولانی مدت BBL، حفظ وزن ایده آل است. کاهش وزن زیاد باسن شما را کوچک خواهد کرد، در حالی که افزایش وزن باعث تغییر تناسب می شود.اما به صورت کلی سلول های چربی که بعد از حدود 4 ماه باقی می مانند دائمی هستند.

هزینه عمل لیفت برزیلی در سال 1401

این عمل در مواقع شامل سه فرآیند متفاوت است یکی برداشتن چربی و دوم آماده سازی چربی خارج شده و سوم تزریق در ناحیه باسن که هر کدام بر حسب حجم کار بیمار هزینه جداگانه دارد و باید در روز معاینه توسط پزشک محاسبه شود.

درمان های جایگزین لیفت برزیلی

راه های جایگزینی برای تزریق چربی به باسن جهت لیفت آن وجود دارد. که شامل:

درمان های بدون جراحی

اسکالپترا یک روش پرکننده صورت مورد تایید FDA است که تولید کلاژن طبیعی بدن را تحریک می کند. از اسکالپترا برای بزرگ کردن باسن نیز استفاده می شود، اما نتایج آن موقتی بوده و تا 5 سال باقی می ماند. علاوه بر این اگر به دنبال تغییر چشمگیر هستید، می تواند بسیار پرهزینه باشد.
ام اسکالپت از انرژی الکترومغناطیسی با شدت بالا برای منقبض شدن ماهیچه های باسن تا 20.000 بار در دقیقه استفاده می کند. برای تقویت و فرم دهی باسن دارای تاییدیه FDA است.

درمان های جراحی

ایمپلنت باسن حجم را افزایش می دهد، حتی اگر به اندازه کافی چربی برای انتقال نداشته باشید. برخی از جراحان ترکیبی از ایمپلنت و انتقال چربی را توصیه می کنند چون چربی می تواند دقیق تر شکل بگیرد.
لیفت باسن (از بالا) اغلب برای افرادی که مقدار قابل توجهی وزن کم کرده و پوست شل دارند مناسب است. جراح پوست اضافی را از بین می برد.
روشی که پزشکان نسبت به آن هشدار می دهند تزریق سیلیکون مایع، آکریلیک یا هیدروژل است. انژکتورهای بی تجربه اغلب از سیلیکون صنعتی استفاده می کنند. هیچ کدام از این تزریق ها برای پیکرتراشی مورد تایید FDA نبوده و می توانند موجب عوارض جانبی جدی از جمله مرگ بیمار یا مرگ بافت شوند.

در حالی که برخی ورزش ها (یا روش ها مانند ام اسکالپت) که ماهیچه را هدف قرار می دهند می توانند باسن را بالا برده و شکل دهد، اما نتایج آن قابل قیاس با لیفت برزیلی باسن نیست. وقتی که ماهیچه ها از طریق ورزش بزرگ می شوند، چربی کاهش پیدا می کند.

اشتراک‌گذاری