جوان ماندن پوست با ورزش و مزایای آن

جوان ماندن پوست با ورزش و مزایای آن

اگر ورزش برای سلامت و عضلات قلب شما مناسب است، آیا می‌تواند برای صورت تان نیز مفید باشد؟ بله،طبق نظر پزشکان متخصص پوست و مو انجام فعالیت های ورزشی نه تنها که شما را از بیماری های قبلی دور می کند بلکه به جوان ماندن پوست نیز کمک میکند. از این رو در این مقاله مزایای جوان ماندن پوست با ورزش را بررسی خواهیم کرد.

ورزش مزیت‌های زیادی ازجمله تقویت و حفظ حالت فیزیکی بدن را دارد. درواقع، ورزش علاوه بر ایجاد انرژی و حالت شادی، باعث جوانی فرد می‌شود. به نقل از سایت نیوزویک، ورزش سرعت روند پیری را کاهش می‌دهد و اعتماد به‌ نفس را بالا می‌برد.

جوان ماندن پوست با ورزش واقعی است؟

بسیاری از افراد برای جلوگیری از پیر شدن صورت از کرم‌ها و قرص‌های مختلف استفاده می‌کنند. با این حال میتوانید با 30 دقیقه ورزش سه سال جوان تر شوید.
به گزارش ایسنا و به نقل از telegragh، مطالعات جدید نشان داده است که انجام 30 دقیقه ورزش صورت در طول روز به صورت مداوم باعث می‌شود که چهره فرد تا 3 سال جوانتر به نظر بیاید.

جوان ماندن پوست با ورزش واقعی است؟

بهترین ورزش ها برای جوان ماندن پوست کدامند؟

در ادامه شما را ورزش هایی که در جهت جوان ماندن پوست صورت موثرند آشنا می کنیم:

جوان ماندن پوست با ورزش زومبا

زومبا یک ورزش با شدت بالا است که این ورزش های با شدت بالا باعث می شود جریان خون شما به سلول های پوستی افزایش پیدا کند. این کار باعث می شود که سلول های پوست شما تقویت شود و سالم بمانند.

جوان ماندن پوست با ورزش وزنه برداری

وزنه برداری یکی از ورزش ها برای جوان سازی پوست است چون باعث قوی شدن ماهیچه ها می شود. همان طور که سن ما بالا می رود، پوست ما کم کم انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و شل می شود و در نتیجه چین و چروک روی آن افزایش می یابد. تمرین با وزنه تمام عضلات، حتی عضلات صورت شما را در لایه های زیرین سفت می کند.

جوان ماندن پوست با ورزش وزنه برداری

آهسته دویدن در جوان ماندن پوست

جوان ماندن پوست با ورزش آهسته دویدن تایید شده تمام پزشکان است چرا که جریان خون را در کل بدن بالا می برد و ایجاد انرژی می کند. دویدن به شدت باعث عرق کردن فرد می شود و  آلودگی هایی که در منافذ پوست گیر کرده بودند، شروع به دفع و خارج شدن می کنند و همچنین مواد شیمیایی غیر ضروری با عرق از بدن فرد خارج می شود که تاثیر زیادی روی سلامت کلی دارد.

تاثیر قدم زدن در جوانی چوست

بعضی از نشانه های پیری تحت تاثیر تغییرات دارویی است. یکی از عوامل پیری دیابت است و جوان ماندن پوست با ورزش قدم زدن یکی از بهترین راه حل هاست.

جوان ماندن پوست با ورزش پیلاتس

پیلاتس یک تمرین ایده آل برای افزایش قدرت فیزیکی، انعطاف و افزایش عملکرد ذهنی فرد است که می توان با شدت پایین نیز آن را انجام داد. پیلاتس می تواند حساسیت های پوستی را بکاهد. تاثیرات منفی پوست را نیز از بین می برد و ظاهر آن را به طور کلی بهبود می بخشد.

این ورزش باعث می شود که عرق کردن ملایم روی پوست صورت بگیرد و آلودگی ها را از منافذ بیرون می کشد.

یوگا و جوانی

یکی از راه های تاثیرگذار روی سلامتی یوگا است که ذهن، روح و جسم را بالا میبرد. توجه داشته باشید یوگا را تحت نظر کارشناسان انجام دهید.
تحقیقات نشان می دهد که استرس می تواند باعث افزایش آکنه و اگزمای پوستی در فرد شود و باعث می شود که سلول ها چربی بیشتری تولید کنند.
کلاس های منظم یوگا به فرد کمک می کند تنفس منظم تری داشته باشد و در نتیجه از سطح بیش از حد چربی پوست خارج می شود و قرمزی، چین و چروک نیز کاهش پیدا می کند و همچنین یوگا به شدت با اثرات پیری در پوست پیشگیری می کند..

تاثیر ورزش شنا در جوانی پوست

کلر موجود در آب باعث خشک شدن پوست شما می شود و به همین دلیل به افراد با پوست خشک توصیه می شود که بیش از حد از استخر استفاده نکنند اما برای بقیه افراد، خاصیت ضد باکتریایی کلر می تواند اثر خوبی را روی پوست آن ها به جای بگذارد.
در نتیجه با باکتری ها مبارزه می کند. در صورتی که از استخر استفاده کنید و پوست خود را مرطوب نگه دارید، می توانید انتظار یک پوست خوب را داشته باشید.

دوچرخه سواری و جوانی پوست

دوچرخه سواری می تواند جریان خون در بدن را افزایش دهد و در نتیجه به شما کمک می کند که از شر مواد سمی خلاص شوید و پوست تمیز تری داشته باشید. همچنین می تواند تمرین مناسبی برای پیشگیری از نفوذ آلودگی به پوست شما باشد .آلودگی ها به شدت اثر تخریبی روی سلامت و ظاهر پوست دارند.

تاثیر ایروبیک در جوان ماندن پوست

ورزش های هوازی با سرعت بالا به تحریک کلاژن کمک می کند و میزان تولید آن را افزایش می دهد و از طرفی ظاهر جوانی را به پوست شما می بخشد و متابولیسم را نیز افزایش می دهد .کلاژن پوست نیز با این ورزش افزایش پیدا می کند و سلول های روشن تری را به ما تحویل می دهد.

ممکن است بپسندید:

روش های جلوگیری از پیری زودرس

11 تغییر در جوان شدن صورت

اشتراک‌گذاری