ورزش های مناسب تابستان

معرفی 10 تا از بهترین ورزش های مناسب تابستان

فصل تابستان یکی از فصول مناسب برای ورزش، تفریح و لذت بردن از هوا است. ورزش های مناسب تابستان را اگر بدانید میتوانید با بالا بردن سطح انرژی بدن خود در سلامت بدن و همچنین پوست و مو خود کمک کنید. در این مقاله با انواع ورزش های تابستانی مناسب برای شادابی پوست بیشتر آشنا می شوید.

10 تا از بهترین ورزش های مناسب تابستان

طبق نظر بهترین دکتر پوست و مو ورزش در سلامت مو و شادابی پوست تاثیر زیادی دارد و از آنجایی که کم کم به فصل تابستان نزدیک می شویم ورزش های مناسب این فصل را معرفی می کنیم.

پیاده روی یکی از ورزش های مناسب تابستان

پیاده روی تاثیر کمتری نسبت به دویدن دارد، اما شما خودتان می‌توانید درجه سختی ایجاد شده روی ریه ها و عضلات تان را کنترل کنید. بالا رفتن از تپه می‌تواند مزایای زیادی برای افزایش قدرت پایین تنه شما داشته باشد چون عضلات شما سخت کار می‌کنند که هر دفعه شما را به بالا بکشند.

پیاده روی یکی از ورزش های مناسب تابستان
ورزش در تابستان و پیاده روی در طبیعت همچنین می‌تواند از استرس‌های روزانه شما بکاهد. یک راه جدید را در هر آخر هفته امتحان کنید و تمام بعداظهر خود را در آن سپری کنید.

دویدن در راه کوهستانی یا جنگلی مناسب تابستان

اگر بخواهید ورزش در تابستان را با شدت کمی بیشتر از پیاده روی داشته باشید، دویدن در راه مالرو برای شما مناسب می‌باشد. بر خلاف تردمیل، زمین ناهموار مسیر به شما کمک می‌کند تا از ماهیچه‌های پایین تنه خود بیشتر استفاده کنید. در واقع، فقط تغییر یک اینچ در زمین می‌تواند سوخت کالری را ۵ درصد افزایش دهد.

دویدن در راه کوهستانی یا جنگلی مناسب تابستان

اگر شما یک دونده هستید، متوجه خواهید شد که تغییر مناظر کافی خواهد بود تا عشق شما برای دویدن در مسیر و ورزش در تابستان را تشدید کند. با این حال، قبل از اینکه به بیرون بروید، مطمئن شوید که مجهز به یک جفت کفش مناسب هستید. به دنبال قدم‌های مناسب، نور و حتی ویژگی‌هایی مانند سیستم قفل کردن پاشنه برای نگه داشتن پای خود در مسیر باشید.

شنا

برای دویدن خیلی گرم است؟ به شنا به عنوان یک ورزش مناسب تابستان فکر کنید. تمام بدن شما – از جمله ریه ها – یک تمرین جدی را دریافت خواهند کرد. در حالی که شنا نمی‌تواند مقاومتی به اندازه وزنه زدن فراهم کند اما مقاومت آن بیش از راه رفتن و یا دویدن است.

والیبال ساحلی

یکی دیگر از عناوین ورزش مناسب در تابستان، والیبال ساحلی، است. این ورزش باعث می‌شود پایین تنه شما به سختی کار کند، به پایین تنه بازیکنان والیبال ساحلی نگاه کنید. ناهمواری و بافت شن و ماسه، باعث می‌شود عضلات‌تان برای ثابت ماندن به سختی منقبض شوند.

بالا تنه شما در هر ضربه به توپ به سختی کار می‌کند. جای تعجب نیست که یک فرد ۶۲ کیلویی در طول ۳۰ دقیقه از والیبال ساحلی ۳۳۵ کالری می‌سوزاند. البته، در صورتی که شما به سختی کار و به شدت بازی می‌کنید و هدف تان داشتن یک جلسه کاردیو با کیفیت است.

قایق رانی

یکی دیگر از انواع ورزش در تابستان می توان قایقرانی را نام برد. قایقرانی عمدتا یک فعالیت برای بالا تنه است، اما ناحیه مرکزی تنه هم برای صاف نگه داشتن شما نقش مهمی ایفا می‌کند. اگر می‌خواهید به پایین تنه خود بعد از یک روز تمرین پا سنگین استراحت دهید، آن را امتحان کنید.

قایق رانی

گلف ورزش مناسب تابستانی

ورزشی می‌خواهید که شدت آن کمتر باشد اما همچنان فعال باشید؟ گلف یک انتخاب عالی است. در حالی که شما در این ورزش عرق نمی‌کنید اما اگر شما تمام مسیر را راه بروید، می توانید تعداد قابل توجهی از کالری‌ها را بسوزانید.

در حقیقت، بازی کردن گلف و پیاده روی ۱۸ گودال برابر است با ۸ کیلومتر راه رفتن یا ۵٫۵ تا ۶ کیلومتر دویدن و می تواند تا ۲،۰۰۰ کالری بسوزاند. به عنوان یک مزیت اضافه، عمل چرخش چوب گلف شانه ها، عقب، ماهیچه سه سر و عضله های دو سر را درگیر می‌کند. گلف بازان ماهر این روزها درشت به نظر می آیند. از آنجایی که شدت آن کم است، گلف نیز فعالیتی عالی برای انجام در روزهای استراحت باشگاه است.

طناب‌ زدن

کافی است کمی فضا داشته باشید تا به ورزش طناب‌زنی بپردازید. همین‌جا می‌توان یادآوری کرد که اگر جمعتان جمع بود و طناب ضخیمی داشتید، می‌توانید مسابقه طناب‌کشی بگذارید.

دوچرخه‌ سواری

دوچرخه‌ سواری حرفه‌ای یکی از ورزش‌های سخت است؛ اما قطعا لازم نیست برای مسابقه دوچرخه‌سواری کنید. تابستان فرصت زیادی در اختیارتان قرار می‌دهد تا برای دیدن منظره‌ها و لذت‌بردن از طبیعت و هوای خوب دوچرخه‌تان را به جاده بزنید.

اسکیت و اسکیت‌ بردسواری

این دو ورزش از آن دسته ورزش‌هایی‌اند که طرفداران زیادی دارند که می‌توانید هم در فضای باز و هم در محوطه‌های ورزشی از آنها لذت ببرید. زمین‌هایی با سطح شیب‌دار بهترین مکان برای اسکیت‌بردسواری هستند و می‌توانند سطح آدرنالین خونتان را بالا ببرند. البته حتما جانب احتیاط را رعایت کنید تا آسیب نبینید.

ورزش چوگان مناسب تابستان

چوگان یکی از ورزش‌های قدیمی در ایران است و اگر در شرایطی هستید که می‌توانید چوگان را امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنیم تجربه این ورزش را از دست ندهید. همان‌طور که می‌دانید، وجود اسب در این بازی اهمیت زیادی دارد؛ ولی اگر به دسته چوگان و توپ آن هم دسترسی داشتید، می‌توانید روی چمن و بدون حضور اسب به بازی ادامه دهید. به این صورت لذت هاکی روی چمن را می‌چشید که یکی از ورزش‌های جذاب در دنیاست.

فوتبال پرچمی

اگر گروهی از دوستان تان برای تفریح پیش شما هستند، به فکر این بازی باشید. این بازی تمرین‌های تداومی را تقلید می‌کند،‌ به این معنی که شما سخت کار می‌کنید و بین بازی‌ها استراحتی کوتاه دارید. بیشتر فعالیت‌های فوتبال پرچمی( گل کوچک) مانند با حداکثر سرعت دویدن، چابکی و تغییرات سریع در جهت، پایین تنه شما را تمرین می‌دهد و هروقت که می‌خواهید پاس بدهید بالا تنه شما نیز فعال می‌شود. بدون شک بهترین تمرین است.

ممکن است بپسندید:

در تابستان چی بخوریم؟

5 ورزش موثر در شادابی پوست

 

اشتراک‌گذاری